Miód nawłociowy naturalny 1000 g Miody Dworskie
- Naturalny miód nawłociowy o jasnej i kremowej konsystencji. Nadaje się do śniadania, na kanapki, z dodatkiem białego sera. Posłuży jako polewa do ciast, deserów i lodów. Dodany do ciepłego mleka i herbaty stworzy pyszny, jesienny, rozgrzewający napój.
Miód nawłociowy to rzadko spotykany miód, który jest jednym z późniejszych miodów jesiennych. Nawłoć to cenna roślina, znana od pokoleń. Roślina rośnie na łąkach i w lasach, a potocznie nazywana jest mimozą, złotą rózgą lub złotą dziewicą. Uznawana jest za chwast, jednak to najbardziej wydajna roślina miododajna.
Miód z nawłoci jest jasny o kremowej konsystencji. Naturalny ulega krystalizacji.
Miody Dworskie 1963
Miody Dworskie to rodzinna pasieka, która oferuje naturalny miód pozyskiwany w sercu Podkarpacia. Miody pozyskiwane są w tradycyjny sposób, wyłącznie z najlepszych , starannie selekcjonowanych nektarów i spadzi. Producent posiada w swojej ofercie także produkty pszczele: propolis, pyłek pszczeli i pierzgę pszczelą oraz świece z wosku pszczelego.
Jak przechowywać miód?
- miód należy trzymać w szklanych pojemnikach, najlepsze są takie, co nie przepuszczają światła,
- miód powinno przechowywać się w temperaturze od 8°C do 12°C,
- nie powinno trzymać się miodu w lodówce, powoduje to krystalizację,
- miodu nie należy trzymać na słońcu, ponieważ promienie słoneczne powodują rozkład substancji biologicznie czynnych,
- aby miód nie stracił swoich właściwości leczniczych nie powinno się dodawać go do wrzątku, ani podgrzewać (ewentualnie, jeśli chcemy już dodać go do herbaty, mleka poczekajmy, aż napój trochę przestygnie),
- miód szybko pochłania zapachy, dlatego też nie przechowuj go w miejscu, gdzie trzymasz produkty o silnym zapachu (np. przyprawy),
- gdy w słoiku miód rozdzieli się na dwie warstwy (na górze w postaci syropu a na dole skrystalizowany) to oznacza, że miód jest niedojrzały - nie nadaje się do dalszego przechowywania,
- miód bardzo łatwo wchłania wodę lub parę wodną z powietrza, dlatego trzeba go przechowywać szczelnie zamkniętego,
- jeżeli miód ulegnie krystalizacji (z płynnego przejdzie w stan stały) nadal jest dobry do spożycia, krystalizacja miodu jest naturalnym procesem, nie zmienia jego właściwości ani jakości.
Składniki
miód nawłociowy
Informacje dodatkowe: Miód należy przechowywać w ciemnym miejscu. Nie wystawiać na światło promieni słonecznych. UWAGA! Osoby uczulone na pyłek kwiatowy powinny zachować ostrożność. Należy pamiętać, że wyroby pszczelarskie mogą wywołać reakcję alergiczną. Osoby z alergiami na pyłki kwiatowe powinny zaczerpnąć porady lekarza specjalisty.