
Z naszego bloga


Babka jajowata to naturalny błonnik rozpuszczalny o neutralnym smaku. Najczęściej występuje w formie łuski lub nasion. Babka jajowata posiada wiele cennych właściwości i polecana jest osobom, które dbają o swoją dietę i chcą poprawić zdrowie swojego układu pokarmowego.
W zestawie babka jajowata mielona, czyli zmielone na mąkę łupiny babki, które zostały stworzone z myślą o osobach żyjących stylem niskowęglowodanowym np. KETO lub Low Carb. Kupujesz 2 opakowania po 250 g każde o łącznej masie netto 500 g. Ten zestaw to niezwykła okazja dla dużej rodziny oraz dla osób, które preferują zdrowy styl życia, dla diety Paleo, wegan i wegetarian. Forma zmielona jest jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza w użyciu.
Babkę jajowatą mieloną można wykorzystać do przygotowywania deserów, musów, koktajli i słodkich wypieków. Dzięki niej zagęścimy sosy i zupy. Nadaje się także do przygotowania KETO wypieków. Zmielona forma świetnie zastąpi mąkę w słodkich i wytrawnych przepisach, jest idealną alternatywą! Doskonale wiąże wodę i nadaje lepsza strukturę.
Zalecana dawka to około 7 łyżeczek dziennie (dzielona na 2-3 porcje).
Babkę jajowatą należy zalać płynem (min. 200 ml) i od razu wypić, bądź bezpośrednio popić. Zaleca się w czasie przyjmowania naturalnego błonnika pić około 2 l wody dziennie.
100% babka jajowata łuska mielona (łac. Plantago ovata Forsk)
Wartość energetyczna: 772 kJ / 180 kcal
Tłuszcz: < 0,5 g - w tym kwasy tłuszczowe nasycone: < 0,1 g
Węglowodany: 0,9 g - w tym cukry: 0,6 g
Białko: 1,1 g
Sól: 0,05 g*
*wynika z naturalnie występującego sodu
Informacje dodatkowe: Przechowywać z dala od dzieci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Uwaga! Nie stosować przy nadwrażliwościach na babkę jajowatą, w stanach skurczowych lub niedrożności jelit, bólach brzucha o nieznanej przyczynie, nudnościach oraz wymiotach. Produkt bez GMO i bez konserwantów.
Wszelkie surowce roślinne, kasze, mąki, zioła, herbaty, suszone owoce i warzywa, które oferujemy w naszym sklepie ze zdrową żywnością, pakujemy w wysokiej jakości opakowania typu doypack, które:
Produkt może zawierać alergeny tj. gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję. Niektóre produkty naturalnie nie zawierają glutenu, ale nie jesteśmy w 100% zapewnić o całkowitym braku alergenów mimo wszelkich starań z racji pakowania w Naszym zakładzie produktów zawierających alergeny.