Pyłek pszczeli kwiatowy 200 g - Gospodarstwo Pszczelarskie Mrówka
- Naturalny pyłek pszczeli z polskiej pasieki Mrówka. Zbierany przez pszczoły, przybiera kształt małych kulek. Posiada wiele cennych wartości odżywczych.
Pyłek pszczeli to inaczej pyłek kwiatowy, który jest zbierany przez pszczoły. Przybiera kształt małych kulek, zwanych obnóżami. Obnóża to pyłek kwiatowy zmieszany z nektarem, miodem lub śliną pszczół. Pyłek kwiatowy jest bogaty w wartości odżywcze, co zresztą nie dziwi zważywszy na fakt, że jest on męskimi komórkami rozrodczymi kwiatów a te mają za zadanie zbudować nową roślinę. Właściwości odżywcze i lecznicze pyłku były znane już od czasów prehistorycznych.
Jak smakuje pyłek pszczeli?
Pyłek kwiatowy to granulki przypominające drobne kamyczki, ale miękkie niczym wosk, które od razu rozpływają się w ustach. Pachnie jak miód wielokwiatowy. Posiada słodki smak z kwaskowatą nutą.
Jak spożywać pyłek pszczeli?
Krem pyłkowy na chleb
Z pyłku kwiatowego można przyrządzić pyszny krem pyłkowy. Wystarczy zmieszać go z miodem (20 procent pyłku, 80 procent miodu). Zamiast miodu możemy użyć serka lub dżemu.
Jako dodatek do napojów i koktajli
Kwiatowy pyłek można sproszkować za pomocą młynka do kawy i dodać go do dowolnego napoju, soku czy na przykład ciepłego mleka. (1 łyżeczka sproszkowanego pyłku na szklankę), możemy również dodać go do dowolnie przyrządzonego koktajlu.
Do naleśników i gofrów
Kto powiedział, że gofry zawsze trzeba jeść z bitą śmietaną? Można je posmarować miodem z pyłkami kwiatowymi.
Pyłek na alergię
Pyłek kwiatowy stosowany jest również przy alergii. 900 gram miodu wymieszać ze 100 gramami pyłku. Kurację z pyłku stosuje się przed przewidywanymi atakami astmy czy kataru siennego. Przed zastosowaniem kuracji należy jednak skonsultować się z lekarzem.
Maseczka do twarzy z pyłku kwiatowego
Z pyłku możemy też zrobić domową maseczkę do twarzy. Żeby ją przygotować należy wymieszać dwie łyżeczki sproszkowanego pyłku w małej ilości wody, tak żeby uzyskać papkę. Tak przygotowaną maseczkę nałożyć na twarz na około 20 minut. Wybierając pyłek ważne, żeby kupować go tylko postać małych kuleczek, nie rozdrobnionego pyłku. Powinien też przyjemnie pachnieć. Nie powinien pachnieć pleśnią, gdyż może to świadczyć o złym przechowywaniu pyłku i przez to utracie cennych wartości odżywczych.
Składniki
100% pyłek pszczeli
Informacje dodatkowe
Przechowywać w szczelnym opakowaniu, w chłodnym miejscu.
Masa netto
200 g
Opinie o Pyłek pszczeli kwiatowy 200 g - Gospodarstwo Pszczelarskie Mrówka
w naszymprogramie lojalnościowym.