Jak zwalczyć cellulit? Naturalne sposoby pozbycie się skórki pomarańczowej

2022-05-31
Gdy nadchodzą coraz cieplejsze dni zaczynamy się baczniej przyglądać naszemu ciału i jak najszybciej pozbyć się estetycznych defektów. Cellulit to problem, który dotyka większości kobiet w każdym wieku. Istnieje jednak wiele naturalnych i skutecznych sposobów, by zmnieszyć widoczność tego nieestetycznego problemu. Oczywiście zachęcamy do ćwiczeń i zdrowego odżywiania, ale stosując się do naszych wskazówek, na pewno zobaczycie pozytywne efekty! Zapraszamy na bloga.

Oto najpopularniejsze przyczyny powstawania cellulitu:

  •  Siedzący tryb życia, brak ruchu i regularnych ćwiczeń, spacerów - zaburza to obieg limfy i krwi - stąd bierze się widoczny cellulit m.in. na udach, ramionach, pupie.
  • Nieprawidłowe odżywianie. Czynniki żywieniowe wpływają na tempo przemiany materii. Zbytnie odkładanie się tkanki tłuszczowej czy nadmierne gromadzenie wody przyczyniają się do powstawanie widocznej skórki pomarańczowej.
  • To może wydawać się dziwne, ale także długotrwałe napięcie nerwowe i stres prowadzi do zaburzenia równowagi wodnej w naszym organizmie. Poza tym stres bywa częstą przyczyną niekontrolowanego podjadania i przybierania na wadze.
  • Używki. Alkohol i dym papierosowy zawierają wolne rodniki, które negatywnie wpływają na stan naczyń krwionośnych. Ich zwężenie powoduje utrudnienie krążenia.
  • Zaburzenia równowagi hormonalnej – cellulit pojawia się u dojrzewającej młodzieży na tle fali hormonalnej, a także częściej podczas menopauzy czy np. ciąży.
naturalne sposoby na cellulit
szczotkowanie ciała na mokro i na sucho
peeling wygładzający z walce z cellulitem
Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Sól morska drobnoziarnista 1 kg

Sól morska drobnoziarnista 1 kg

6,99 zł brutto69.90 pkt.
Przejdź do produktu
pixelpixelpixel