










Poza tym ma wiele podobnych właściwości co popularny syrop z cebuli czy czosnek, a dla niektórych może być przyjemniejszy w smaku o aromacie:)

Jeśli jeszcze nie próbowaliście Złotego Mleka, nic straconego! W tym wpisie znajdziecie proste przepisy i porady jak przygotować złote mleko, kiedy pić złote mleko z kurkumą i jak przyrządzić kurkumową pastę. Dowiecie się też jakie właściwości ma kurkuma i zawarta w niej kurkumina.


Kto szykuje swoich milusińskich do szkoły wie, jak czasem trudno o pomysły na zdrowe i smaczne drugie śniadanie.
Postanowiliśmy Wam trochę pomóc. Dla poszukujących inspiracji przygotowaliśmy zdrowe i proste w przygotowaniu pomysły na lunchboxy do szkoły, które pokochają ci starsi i ci młodsi.
Zobacz na blogu pomysły na zdrowe lunchboxy nie tylko dla uczniów!



Jaka jest różnica pomiędzy kabaczkiem a cukinią?
Okazuje się, że cukinia i kabaczek to nazwa tego samego warzywa. Po prostu cukinia to młodsza wersja kabaczka a kabaczek to większa cukinia z pestkami i gniazdami nasiennymi.
Sierpień i przełom września to czas zbiorów cukinii i innych warzyw dyniowatych. Jedni mają na działce czy w przydomowym ogródki cukinie, inni dostają od babci czy mamy kabaczki. Cukinia jest doskonałym składnikiem diet odchudzających - ma bardzo mało kalorii, aż w 95 % składa się z wody.
A co robić z cukinii? Poznajcie nasze topowe przepisy na placuszki keto z cukinii i cukiniowe brownie. Pychota!

Sezon ogórkowy czyli wszystko o soli w zaprawach. Jaką sól wybrać do domowych przetworów i kiszonek?
Lato w pełni to również rozpoczęcie tzw. sezonu ogorkowego. Nie znaczy to, że do zapraw i kiszonek domowej roboty należy wybierać tylko ogórki. Sól jako środek konserwujący w zaprawach jest środkiem konserwującym stwarza też odpowiednie środowisko dla bakterii mlekowych, które są odpowiedziale za kiszenie. Dobre kiszonki potrzebują czasu i przede wszystkim soli. Ale jakiej soli i ile?
Postaramy się trochę rozjaśnić temat soli w kiszonkach i zaprawach.



Problemy skórne, brodawki, trądzik a nawet zmiany grzybicze - na wiele z tych przypadości może pomóc zwykły "chwast" rosnący pospolicie w całej Polsce. To Glistnik Jaskółcze Ziele. Ta niepozorna roślinka ma bardzo szerokie spektrum działania. Zewnętrznie Glistnik pomaga na wiele dolegliwości skórnych i mięśniowych, przede wszystkim upora się z kurzajkami, brodawkami czy trądzikiem. Glistnik jaskółcze ziele stosowany wewnętrznie pokazuje ogromny wachlarz właściwości leczniczych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na BLOGA

"Krew roślin" to naturalnie występujący barwnik, ktory gra decydującą rolę w procesie fotosyntezy.
Dzięki swoim właściwościom oczyszczajacym wymiata z organizmu toksyny, metale ciężkie, przyspiesza przemianę materii, wzmacnia i dodaje sił - dlatego jest polecany przy wszelkich dietach detoksykacyjnych. Poza tym jest żródłem cennych antyoksydantów dlatego polecamy go szczególnie osobom zestresowanym i palącym!
Co jeszcze dobrego robi nam chlorofil? Przyczytaj w artykule.