Miód leśny naturalny świeży 350 g Miód od Kulmy
- Pyszny, słodki miód leśny to doskonałe oddanie tego co naturalne. Charakteryzuje się zapachem lasu. Posiada miękką konsystencję o wyrazistym i intensywnym smaku. Doskonały do wyjadania ze słoika, do wypieków, do herbaty, mleka.
Miód leśny pozyskiwany jest z terenów Doliny Cybiny, gdzie przeważają piękne tereny leśne. Taki miód jest bardzo wartościowy, ponieważ tereny leśne nie są tak zanieczyszczone i skażone pestycydami i innymi środkami ochrony stosowanymi w rolnictwie.
To co znajdziemy w słoiku z miodem zależy od rodzaju rośliny z jakich pszczoły pozyskują nektar i spadź oraz od pory kwitnienia i zbiorów.
Charakterystyka miodu leśnego
- posiada aromat lasu
- to połączenie lipy ze spadzią, akacją
- posiada pomarańczową barwę
- konsystencja miękka
- smak miodu jest intensywny i wyrazisty
Miód leśny to pyszny dodatek do herbaty, mleka i innych napojów, oraz do wypieków i deserów. Jego konsystencja nadaje się do wyjadania prosto ze słoika. Słodki dodatek do śniadania (owsianki, jaglanki), do tostów na ciepło. Smacznie komponuje się z kozim serem i tymiankiem.
WAŻNE
- Miód może ulec krystalizacji, warto przechowywać go w temperaturze pokojowej, aby móc cieszyć się na długo jego konsystencją.
- Zaleca się używanie drewnianych narzędzi do nabierania miodu. Nie należy wkładać oblizanej łyżeczki do słoika.
- Należy pamiętać, że wyroby pszczelarskie mogą wywołać reakcję alergiczną. Osoby z alergiami na pyłki kwiatowe powinny zaczerpnąć porady lekarza specjalisty.
Składniki
100% miód leśny, ZBIÓR 2024
Informacje dodatkowe: Miód należy przechowywać w ciemnym miejscu. Nie wystawiać na światło promieni słonecznych.
Masa netto: 350 g
Jak przechowywać miód?
-
miód należy trzymać w szklanych pojemnikach, najlepsze są takie, co nie przepuszczają światła,
-
miód powinno przechowywać się w temperaturze od 8°C do 12°C,
-
nie powinno trzymać się miodu w lodówce, powoduje to krystalizację,
-
miodu nie należy trzymać na słońcu, ponieważ promienie słoneczne powodują rozkład substancji biologicznie czynnych,
-
aby miód nie stracił swoich właściwości leczniczych nie powinno się dodawać go do wrzątku, ani podgrzewać (ewentualnie, jeśli chcemy już dodać go do herbaty, mleka poczekajmy, aż napój trochę przestygnie),
-
miód szybko pochłania zapachy, dlatego też nie przechowuj go w miejscu, gdzie trzymasz produkty o silnym zapachu (np. przyprawy),
-
gdy w słoiku miód rozdzieli się na dwie warstwy (na górze w postaci syropu a na dole skrystalizowany) to oznacza, że miód jest niedojrzały - nie nadaje się do dalszego przechowywania,
-
miód bardzo łatwo wchłania wodę lub parę wodną z powietrza, dlatego trzeba go przechowywać szczelnie zamkniętego,
-
jeżeli miód ulegnie krystalizacji (z płynnego przejdzie w stan stały) nadal jest dobry do spożycia, krystalizacja miodu jest naturalnym procesem, nie zmienia jego właściwości ani jakości.