DIY: Przepis na naturalny samoopalacz z Filtrem UV
Po zimowych dniach, kiedy słońce zaczyna silniej świecić, myślami wybiegamy do urlopowych chwil. Latem możemy do woli wygrzewać się na słońcu i cieszyć się pięknie opalonym ciałem. Zanim jednak słońce osiągnie pełnię, warto zadbać o skórę i w naturalny sposób domowymi i niedrogimi sposobami nadać jej piękny koloryt, a także odżywić i nawilżyć.
Blog sklepu internetowego Zielona Esencja.pl przygotował krótki poradnik, jak zadbać o skórę nim nadejdą upalne dni pełne słońca. Znajdziesz tu również sprawdzony przepis na naturalny samoopalacz z olejku marchwiowego.
W tym wpisie:
Jak przygotować skórę przed opalaniem - naturalne właściwości ochronne olejów naturalnych
Przed szkodliwym promieniowaniem UV i nieprzyjemnymi poparzeniami słonecznymi powstałymi w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce i nieostrożnego opalania należy się zabezpieczać. Najlepiej robić to przy pomocy naturalnych preparatów z odpowiednimi filtrami dobranymi dla typu naszej skóry, karnacji, a także wieku i stanu zdrowia.
Warto wybrać te naturalne składniki, ponieważ nie tylko chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także ją pielęgnują i są bezpieczne dla zdrowia.
Gdzie można znaleźć naturalne filtry UV?
Przede wszystkim w olejach, masłach i maceratach. Najsilniejsze działanie ochronne i najwyższe filtry UV ma olejek z pestek malin (ma on dodatkowe działanie wybielające przebarwienia) i olej marchewkowy (nadaje skórze koloryt, barwi na kolor złoto-pomarańczowy do lekko brązowego) i olej z kiełków pszenicy.
Oleje i masła roślinne, które zawierają naturalne filtry przeciwsłoneczne:
- Olej z pestek malin: SPF 28-50
- Olej z nasion marchwi: SPF 38-40
- Olej z kiełków pszenicy: SPF 20
- Olej z awokado: SPF 4-15
- Oliwa z oliwek: SPF 2-8
- Olej kokosowy: SPF 2-8
- Olej macadamia: SPF 6
- Olej rycynowy: SPF 6
- Olej arganowy: SPF 6
- Masło shea: SPF 6
- Olej migdałowy: SPF 5
Przepis na naturalny samoopalacz z olejem marchewkowym i masłem kakaowym
Po naturalny samoopalacz warto sięgnąć już wiosną i z powodzeniem można go stosować przez cały rok. Samoopalacz z naturalnych składników nie tylko opali skórę ale również ochroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Nie pozostawia tłustego filmu na skórze ani plam, świetnie się wchłania, dlatego warto go wypróbować i zrobić samodzielnie w domu.
Naturalny samoopalacz wykonany samodzielnie w domu, daje nam pewność, że w 100% jest produktem wegańskim i zawiera tylko składniki pochodzenia roślinnego.
Korzyści ze stosowania naturalnych samoopalaczy:
- są tańsze niż ich sklepowe odpowiedniki
- są w pełni naturalne i bezpieczne w stosowaniu
- nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu
- są łatwe do przygotowania w domu
- opóźniają procesy starzenia się skóry
- ograniczają ryzyko wystąpienia przebarwień i smug na skórze
- mają przyjemny naturalny zapach np. czekolady, orzecha
Naturalny samoopalacz - jak zrobić go w domu?
Czego potrzebujesz?
- Masło kakaowe (znajdziesz je w naszym sklepie internetowym)
(masło kakaowe nie zawiera filtrów, ale nadaje skórze miękkość i piękny koloryt i doskonale spaja wszystkie składniki nadając kosmetykom odpowiednią konsystencję) - Olejek marchewkowy (do kupienia na zielonaesencja.pl)
(olejek marchewkowy dzięki wysokiej zawartości beta-karotenu poprawia koloryt skóry nadaje efekt lekko brązujący, pogłębia i utrwala opaleniznę, a ponadto zawiera wysokie naturalne filtry przeciwsłoneczne) - olej z orzecha włoskiego, oliwa z oliwek, olej Jojoba (lub inny ulubiony olej kosmetyczny).
Składniki:
Sposób przygotowania:
|
Pamiętajmy, że chcąc utrzymać stałą opaleniznę, domowy samoopalacz należy stosować regularnie.